FJORD CLASSICS 2023 STARTER 4.JULI

Åpningskonsert – Minner

TIRSDAG 5. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 18:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 1

Christopher Sundqvist, klarinett
Hervé Joulain, horn
Audun Halvorsen, fagott
Janne Saksala, kontrabass

Sergej Rachmaninov  / Klavertrio nr. 1 i g-moll

Marina Kan Selvik, klaver
Liza Ferschtman, fiolin
Torleif Thedéen,
cello

Sebastian Fagerlund / Fuel

Marina Kan Selvik, klaver
Christoffer Sundqvist, klarinett
Bjørg Lewis,
cello

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 9

Fjord Festival Strings
(leder: Cam Kjøll)

Peter Tsjajkovskij / Souvenir de Florence, op.70

Fjord Festival Strings
(leder: Cam Kjøll)

Strings Unlimited

TIRSDAG 5. JULI
SANDEFJORD KURBAD, 21:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 8 arr. Mozart

Cam Kjøll, fiolin
Lars Anders Tomter, bratsj
Torleif Thedéen, cello

W.A. Mozart / Strykekvintett i D-dur, k.593

Liza Ferschtman, fiolin
Rasmus Hella Mikkelsen, fiolin
Lars Anders Tomter, bratsj
Joshua Kail,
bratsj
Bjørg Lewis,
cello

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 3

Cam Kjøll (leder), Kelly Sohyoung Lee, Nhi Do Phoung, Grace Rosier, fioliner
Joshua Kail, Christopher Rossebø,
bratsjer
Hedda Aadand
, cello; Albert Noven, kontrabass

Max Bruch / Strykeoktett i B-dur

Cam Kjøll (leder), Kelly Sohyoung Lee, Nhi Do Phoung, Grace Rosier, fioliner
Joshua Kail, Christopher Rossebø,
bratsjer
Hedda Aadand
, cello; Albert Noven, kontrabass

Lunsjsnadder 1

ONSDAG 6. JULI
DHUB, 12:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 14a

Nhi Do Phuong, fiolin
Marcus Michelin, cello

Sergej Prokofiev / Sonate op.115

Kelly Sohyoung Lee, Grace Rosier, Gustav Rørmark, fioliner

Sebastian Fagerlund / Strykekvartett nr. 1

Oda Holt Günther, fiolin
Daniel Goldin, fiolin
Elisabeth Tomter, bratsj
Marcus Michelin, cello

Engler

ONSDAG 6. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 15:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 16

Esther Hoppe, fiolin
Bjørg Lewis, cello

Franz Schubert  / Notturno in E-flat, op. 148 (d.897)

Esther Hoppe, fiolin
Bjørg Lewis,
cello
Marina Kan Selvik, klaver

Alban Berg / Fiolinkonsert i forkortet versjon for stryketrio av Bent Sørensen

Liza Ferschtman, fiolin
Lars Anders Tomter, bratsj
Bjørg Lewis,
cello

Esther Hoppe, fiolin
Bjørg Lewis, cello

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 12

Oda Holt Günther, fiolin
Daniel Goldin, fiolin
Elisabeth Tomter,
bratsj
Marcus Michelin,
cello

Joseph Haydn / Ufullendt strykekvartett, op.103

Oda Holt Günther, fiolin

Daniel Goldin, fiolin
Elisabeth Tomter,
bratsj
Marcus Michelin,
cello

Franz Schubert / Utdrag fra Schwanengesang, d.957

Astrid Nordstad, mezzosopran
Kathryn Stott,
klaver

Den russiske sjel (som vi kjente den)

ONSDAG 6. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 18:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 6

Fjord Festival Strings

Sebastian Fagerlund / Transient Light

Cam Kjøll, fiolin
Bjørg Lewis, cello
Hervé Joulain, horn
Marina Kan Selvik, klaver

Rachmaninov / Vocalise fra 14 romanser, op. 34

Bjørg Lewis, cello
Kathryn Stott, klaver

Tsjajkovskij / Andante cantabile fra Strykekvartet nr. 1 i D, op. 11

Bjørg Lewis, cello
Kathryn Stott, klaver

Tsjajkovskij 6 romanser, op.73

Astrid Nordstad, mezzosporan
Kathryn Stott
, klaver

Rachmaninov / Vals and romanse for 6 hender

Martim Almeida, Kathryn Stott, Marina Kan Selvik, klaver

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 5

Fjord Festival Strings

Dmitrij Sjostakovitsj / Konsert fOr cello nr. 1 i E-dur, op.107

Torleif Thedéen, cello
Fjord Festival Strings
(leder: Cam Kjøll)

Sublim underholdning

ONSDAG 6. JULI
SANDEFJORD KURBAD, 21:00

Sebastian Fagerlund / Scherzic

Lars Anders Tomter, bratsj
Torleif Thedéen,
cello

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 7

Esther Hoppe, fiolin
Victoria Lewis, fiolin
Njord Fossnes,
brastj
Audun Halvorsen,
cello
Janne Saksala,
kontrabass
Christoffer Sundqvist,
klarinett

Franz Schubert / Oktett i F-dur, d.803

Esther Hoppe, fiolin
Victoria Lewis,
fiolin
Njord Fossnes,
brastj
Bjørg Lewis,
cello
Janne Saksala,
kontrabass
Christoffer Sundqvist,
klarinett
Audun Halvorsen,
fagott
Hervé Joulain,
horn

De Profundis

TORSDAG 7. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 12:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 15

Lars Anders Tomter, bratsj
Njord Fosnes, bratsj

Johannes Brahms / Bratsjsonate i f-moll, op. 120

Lars Anders Tomter, bratsj
Kathryn Stott,
klaver

Sergej Prokofiev / Cellosonate i c-dur, op.119

Torleif Thedéen, cello
Kathryn Stott, klaver

Alfred Schnittke / Hymn nr.2 for cello og bass

Torleif Thedeén, cello
Janne Saksala,
kontrabass

Johannes Brahms / Klarinettrio i a-moll, op.114

Christoffer Sundqvist, klarinett
Bjørg Lewis,
cello
Kathryn Stott
, klaver

Queen of Scots

TORSDAG 7. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 15:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 17

Kelly Sohyoung Lee, fiolin
Benjamin Tomter,
cello

Robert Schumann / Märchenerzählungen, op. 132

Christoffer Sundqvist, klarinett
Lars Anders Tomter,
bratsj
Marina Kan Selvik,
klaver

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 2

Gustav Rørmark, fiolin
Victoria Lewis, fiolin
Lars Anders Tomter
, brastj
Benjamin Tomter, cello

Robert Schumann / Gedichte der Königin Maria Stuart, op.135

Astrid Nordstad, mezzosopran
Marina Kan Selvik, 
klaver 

Johannes Brahms / Klarinettkvinett i h-moll, op.115

Christoffer Sundqvist, klarinett
Esther Hoppe, 
fiolin
Victoria Lewis, fiolin
Lars Anders Tomter,
bratsj
Bjørg Lewis,
cello

Solnedgang

TORSDAG 7. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 18:00

Richard Strauss  / Sekstett fra Capriccio, op. 85

Liza Ferschtman, fiolin
Oda Holt Günther,
fiolin
Njord Fossnes, bratsj
Elisabeth Tomter,
bratsj
Bjørg Lewis,
cello
Benjamin Tomter, cello

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 10

Oda Holt Günther, fiolin

Njord Fossnes, bratsj
Elisabeth Tomter,
bratsj
Benjamin Tomter,
cello

Sebastian Fagerlund / Klarinettsonate

Christoffer Sundqvist, klarinett
Marina Kan Selvik,
klaver

Franz Liszt / Romance Oublie og La lugubre Gondola

Kathryn Stott, klaver
Lars Anders Tomter,
bratsj

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 11

Oda Holt Günther, fiolin
Njord Fossnes,
bratsj
Elisabeth Tomter,
bratsj
Benjamin Tomter,
cello
Albert Noven, kontrabass

Richard Strauss / Fire siste sanger, TrV. 296

Astrid Nordstad, mezzosopran
Kathryn Stott,
klaver

Som i himmelen

TORSDAG 7. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 21:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 14b

Victoria Lewis, fiolin
Marcus Michelin, cello

Sebastian Fagerlund / Oceano

Victoria Lewis, fiolin
Njord Fossnes, bratsj
Marcus Michelin, cello

Franz Schubert / Strykekvintett i C-dur, d.956

Liza Ferschtman, fiolin
Gustav Rørmark,
fiolin
Elisabeth Tomter,
bratsj
Torleif Thedéen,
cello
Marcus Michelin, cello

Lunsjsnadder 2

FREDAG 8. JULI
DHUB, 12:00

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 13

Christoffer Sundqvist, klarinett
Audun Halvorsen, fagott
Hervé Joulain, horn

W.A. Mozart / Klarinettkvintett, k. 581 – IV. Allegretto con variazioni

Christoffer Sundqvist, klarinett

Cam Kjøll, fiolin
Kelly Sohyoung Lee,
fiolin
Joshua Kail,
bratsj
Hedda Aadland,
cello

W.A. Mozart / Hornkvintett, k. 407 – III. Allegro

Hervé Joulain, horn

Cam Kjøll, fiolin
Joshua Kail,
bratsj
Christopher Rossebø,
bratsj
Hedda Aadland,
cello

François Devienne / Fagottkvartett i C-dur, op.73 – II: Adagio cantabile og III. Rondo – Allegro moderato

Audun Halvorsen, fagott
Cam Kjøll, fiolin
Joshua Kail, bratsj
Hedda Aadland, cello

Høstsonaten

FREDAG 8. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 15:00

J.S. Bach / Cello suite nr. 5, BWV 1011, V. Sarabande

Torleif Thedéen, cello

Sergej Rachmaninov  / Sonate for cello og klaver i g-moll, op. 19

Torleif Thedéen, cello
Marina Kan Selvik, klaver

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 4

Ole Andreas Fevang, orgel

Johannes Brahms / Brahms Vier ernste Gesänge, op. 121

Astrid Nordstad, mezzosopran
Kathryn Stott, 
klaver

Sebastian Fagerlund / Oktett (‘Autumn Equinox’)

Liza Ferschtman, fiolin
Rasmus Hella Mikkelsen,
fiolin
Lars Anders Tomter,
bratsj
Torleif Thedéen,
cello
Janne Saksala,
kontrabass
Christoffer Sundqvist,
klarinett
Audun Halvorsen,
fagott
Hervé Joulain,
horn

Avslutningskonsert – Siste ord

FREDAG 8. JULI
SANDEFJORD KUNST- OG KULTURKIRKE, 18:00

Ludwig van Beethoven  / Kvintettfragment Hess 41 (WoO 62),

Liza Ferschtman, fiolin
Esther Hoppe, fiolin
Lars Anders Tomter,
bratsj
Njord Fossnes, bratsj
Bjørg Lewis,
cello

Ludwig van Beethoven / Der kuss, op. 128

Astrid Nordstad, mezzosopran
Marina Kan Selvik, klaver

Richard Strauss / Malven, TrV 297

Astrid Nordstad, mezzosopran
Marina Kan Selvik, klaver

Beethoven / 3-stemmige fuger, Hess 244: nr. 2 i F-dur

Christoffer Sundqvist, klarinett
Audun Halvorsen, fagott
Hervé Joulain,
horn

Cezar Franck / Prelude, Chorale og Fuge, FWV 21

Kathryn Stott, klaver

J.S. Bach / Die Kunst der Fuge, nr. 18

Fjord Festival Strings

Richard Strauss / Metamorphosen, TrV 290

Fjord Festival Strings

(Gjesteleder: Esther Hoppe)

Velkommen til 2023-festivalen i vakre Sandefjord fra 4. til 8. juli. Fem dager med uforglemmelige musikkopplevelser.

NO